Арсенал направи чудо (видео)

Арсенал го скрши проклетството во Премиер лигата, избраниците на Унаи Емери за првпат сезонава имаат предност по првото полувреме на еден првенствен меч. Пјер Емерик Обамејанг беше човекот кој во 14-тата минута ја смести топката во голот на Барнли, па токму тој погодок пресуди за ова „чудо“ на „Емирати“.

Габонецот воедно го реализираше 11-от гол сезонава и се израмни на листата на стрелци со Мохамед Салах, а преостануваат уште 45 минути да го помине Египќанецот.

https://www.youtube.com/watch?v=vmloX4sqWcE

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

1 КОМЕНТАР

Коментарите се затворени.

- Оглас -

Најнови вести