Арсенал тагува, но Астон вила слави: Клубот од Бирмингам се пласира во Лигата на шампионите! (Видео)

Победата на Манчестер сити над Тотенхем значеше дека Астон вила ќе биде четвртиот претставник на Англија во Лигата на шампионите, заедно со Сити, Арсенал и Ливерпул.

Вечерва во Бирмингам се одржа прослава на која се бираа најубав гол, играч на сезоната и слично од редовите на Вила, а кога заврши мечот во Лондон, почна големото славење.

Астон вила во 1982 година беше европски првак, а една година подоцна за последен пат настапи во најсилното клупско натпреварување во Европа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести