Атлетик по само 100 секунди даде мајсторски гол против Барселона (Видео)

Атлетик Билбао и Барселона играат во дербито од осминафиналето во Купот на Шпанија. Ова е дуел на двата најтрофејни клубови во Купот, а дека ќе биде интересно се покажа уште на самиот почеток.

По точно 100 секунди од почетокот на мечот, Атлетик поведе со голот на Икер Муниаин. Капитенот на Атлетик на мајсторски начин успеа да го погоди спротивникот агол на Тер Штеген и да донесе радост на домашните фанови.

- Оглас -

Најнови вести