Атлетико ги расплака играчите на Севилја, им ја наполни мрежата до врв

Фудбалерите на Атлетико Мадрид ја декласираа Севилја со 6:1 во натпревар што требаше да претставува дерби на 24-то коло во Ла Лига.

Мемфис Депај за првпат се најде во првиот тим на Атлетико Мадрид годинава и на укажаната доверба возврати со два гола во првото полувреме, првиот во 23-та, а вториот три минути подоцна.

Севилја единствено што успеа да направи беше да постигне гол преку Ел Несири кој се покажа како почесен.

Во второто полувреме, Јорганџиите постигнаа уште четири гола, два беа дело на Алваро Мората, а по еднаш мрежата ја тресеа Антоан Гризман и Јоан Караско.

- Оглас -

Најнови вести