Атлетико го доведе најдобриот дриблер од португалската Примеира

Атлетико Мадрид мируваше во првите седум дена од преодниот рок, за потоа во два дена да претстави две нови имиња. Вчера потпиша Вицел, а денес на „Ванда Метрополитано“ пристигна најдобриот дриблер од минатата сезона во португалското првентсво, Самуел Лино.

Бразилскиот напаѓач дојде од редовите на Жил Висенте за сума од 6,5 милиони евра и потпиша петгодишен договор со Јорганџиите. Лино има само 22 години и веќе се покажа како опасен офанзивец со забележани 63 успешни дриблинзи во португалската Примеира, или по 1,85 дриблинзи по натпревар.

- Оглас -

Најнови вести