Атрактивна НБА новинарка се лизна на штиклите и се „залепи“ на паркетот (Видео)

Атрактивната НБА водителка Кристина Пинк доживеа тежок пад на теренот по завршување на дуелот ЛА клиперс – Атланта хоукс. По завршување на дуелот, Пинк се најде на паркетот за да добие изјави од кошаркарите.

Водителката доби изјава од најдобриот играч на мечот Амир Кофи, кој со 21 поени го предводеше тимот од ЛА до победа. Само што заврши интервјуто, новинарката се лизна поради високите потпетици и буквално тресна на пaркетот.

По мечот, соиграчите го испрскаа Амир со вода, а новинарката само што потенцираше дека кошаркарот треба да оди во соблекувална да не биде воден, таа се лизна од водата и падна.

„За сите што прашуваат, добро сум. Имаше вода на теренот и се лизнав“, објасни Пинк.

- Оглас -

Најнови вести