Атрактивната Џорџи диктира нова мода, со танга на тенис (Видео)

Камила Џорџи е една од најатрактивните тенисерки во моментов, а на турнирот во Токио диктираше нова мода.

Италијанката излезе на мегдан со скромна долна облека, нешто што е невообичаено за настапи на тениските турнири, а со изгледот мамеше воздишки од публиката.

Кодексот во тенисот од минатите времиња, со настапи исклучиво во бела спортска опрема е оддамна минато, но модата што ја диктираше Џорџи во Токио е веројатно премногу егзибиционистичка за тениски турнири.

Погледнете го видеото.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=64&v=zNZ2qWSaYQ8

- Оглас -

Најнови вести