Австријците се немилосрдни – Казахстанците ќе играат против Македонија, па веднаш ќе се вратат дома

Нашиот последен ривал пред настапот на ЕП имаше планиран дуел и со Малта на 7 јуни, но не добија визи за влез во Австрија, па мечот е одложен.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *