Баерн ќе сака што порано да ги реши сите дилеми

Баерн Минхен – Аугсбург (20.30 ч.)

Головите не изостануваат кога играат баварските ривали

Без разлика кој да му биде противник во домашното првенство, Баерн Минхен секогаш е фаворит. Шампионот и во новата сезона започна перфектно и е единствен со 12 бодови по четири одиграни меча. Вечерва на „Алијанц арената“ гостува Аугсбург. Ова е и соседско ривалство, бидејќи градовите се одалечени само 60 километри.

Според резултатите од првите четири средби, Аугсбург ќе биде тимот кој ќе дава и ќе прима голови. Сите четири меча досега ги заврши со ГГ, а само една не беше 3+. Баерн секогаш е офанзивен и од самиот почеток се обидува да го скрши отпорот на ривалот. Кога се работи за меѓусебните дуели, и традицијата вели дека ќе има погодоци. Последните осум средби биле 3+.

Во SPORT LIFE понудата за денес, во Квота на денот, Баерн да даде два гола во првото полувреме нуди примамлив коефициент од 2.35.

Предлог тип: Т1 2+ пп (2.35)

 

Монако – Анже (19 ч.)

Тимот од Кнежевството мора да победи

Монако е тим од кого се очекуваше да биде во горниот дел од табелата, но почетокот на сезоната тоа не го покажува. Екипата од Кнежевството започна со победа, а потоа во следните пет средби има три ремија и два порази. Таквиот биланс е доволен за 16-тото место на табелата.

Иако е во лоша форма, дуелот против Анже можеби доаѓа во вистинско време. На седум од последните девет меѓусебни средби, Монако победувал, додека Анже еднаш ремизирал и еднаш се радувал. Традицијата, домашниот терен, но и рејтингот на двата тима советуваат да се игра „единица“.

Предлог тип: 1 (1.80)

 

Еспањол – Еибар (20 ч.)

Домашниот терен треба да биде клучен

Ова е дуел меѓу две екипи кои во Примера најверојатно ќе бидат на средината од табелата. Еспањол во минатото коло го намачи Реал Мадрид, но сепак загуби со 1-0 на „Сантијаго Бернабеу“, додека Еибар со еден гол стигна до трите бода против Леганес.

Двата тима имаат по две победи досега во Примера, и тоа остварени на свој терен. Тоа покажува дека домашниот терен може да биде клучен и овојпат за исходот. Се очекува неизвесен меч, па може и само еден момент да биде решавачки.

Предлог тип 0-2 (1.55)

 

Милвол – Фулам (21 ч.)

Навивачите се главен адут на Милвол

Ова е градско дерби на помалку звучните екипи од Лондон. Милвол е од југоисточниот дел, додека Фулам е во западната страна на градот. Иако Милвол е едно ниво подолу од премиерлигашот Фулам, домашниот терен е предноста на тимот кој ги има едни од најозлогласените фанови.

На четири од последните шест меѓусебни средби Фулам победил, а Милвол се радувал еднаш. Во куп-пресметка не биле уште од далечната 1964, кога во ФА купот Фулам победил со 2-0. Милвол веќе 12 години не поминал во четвртата рунда на овој Куп, додека на Фулам тоа му успеало само два пати во последните 13 сезони.

Предлог тип: 2-3 (1.98)

 

Хановер – Хофенхајм (20.30 ч.)

Двата тима со многу повредени играчи

Кога игра Хофенхајм, загарантирани се погодоци во двете мрежи. Така беше на последните седум средби на овој тим во сите натпреварувања. Хановер лошо стартуваше и по 4 меча, има само два бода, што е за во зоната за испаѓање. Ако сака да избега од опасните позиции, ќе мора да ја брка првата победа.

Хофенхајм има жестоко темпо на мечеви и во Лигата на шампиони и во Бундеслигата. За овој тип најубаво е да се искористи една од новите игри во SPORT LIFE.

Предлог тип: 1-3 пп., 1-3 вп (1.78)

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести