Баерн Минхен да победи на гости има баш Супер коефициент

Фудбал, тенис или кошарка? Ваш е изборот на мечот кој ќе го одберете со зголемен коефициент во Супер типот на Sport Life. Вкупно 16 натпревари се на денешната понуда, а како меч кој се издвојува е Мајнц – Баерн Минхен.

Баварскиот гигант веќе ја прослави титулата во Бундеслигата, но тоа е клуб кој е машинерија и едноставно сака да победува против секого, па нема дилеми дека ќе брка триумф на ова гостување, кое вреди коефициент 1.65.

Зголемена е квотата и за триумф на Лацио на гости кај Специја, а интересно ќе биде и дали Трабзон ќе слави дома против Анталија, што би значело и титула за нив во турското првенство.

- Оглас -

Најнови вести