Баерн Минхен има ново засилување, иако требаше да оди на позајмица, Тухел го бара веднаш во составот (Видео)

Баерн Минхен од денес и официјално има нов фудбалер. Се работи за шпанскиот интернационалец Брајан Сарагоса, кој пристигна од редовите на Гранада. Планот беше Баварците да го купат зимава за 12 милиони евра, а како позајмен да остане во екипата на Гранада, но Томас Тухел инсистираше тој веднаш да се приклучи на екипата, па сега Баерн ќе мора да плати дополнителни четири милиони евра.

Шпанецот веќе е во Минхен, а на аеродромот беше пречекам од црвено „ауди“, начин на којшто се пречекуваат сите нови фудбалери кои потпишуваат за Баерн.

- Оглас -

Најнови вести