Баерн не го дава врвот во Бундеслигата (Видео)

Фудбалерите на Баерн Минхен славеа со 1:2 на гостувањето кај Штутгарт во рамки на 23-то коло во Бундеслигата.

Со триумфот, баварците се израмнија со Борусија Дортмунд на лидерската позиција на табелата, двете екипи имаат по 49 бода, но шампионот има подобра гол разлика од Милионерите.

Штутгарт остана на 15-та позиција со 19 освоени бодови во 23 натпревари, и до крајот на сезоната го очекува борба за опстанок.

Баерн поведе со голот на Матијс де Лихт во 39-та минута, а во вториот дел, Чупо-Мотинг во 62-та минута зголема на 0:2.

Во последните моменти од средбата, домаќините преку Переа постигнаа гол, но немаа сили да постигнат уште еден и да направат големо изненадување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести