Балканско финале во Париз – Ѓоковиќ по 19-ка, Циципас игра меч што вечно ќе го памети

Првиот носител на турнирот е голем фаворит за својот 19-ти пехар на гренслемовите, а грчкиот тенисер ќе се обиде да изненади во најголемиот меч во кариерата

Слични вести...