Барди до неодамна му асистираше, од денес е нов член на регионалниот ривал на Леванте

Вилјареал го официјализира ангажманот на Хосе Луис Моралес. Искусниот напаѓач го раскина договорот со Леванте, каде што долго време беше соиграч со Енис Барди, па како слободен играч потпиша за Жолтата подморница.

Моралес во следните две сезони ќе биде член на освојувачот на Лигата на Европа од сезоната 2020/21, откако помина седум сезони во дресот на Леванте запишувајќи 254 меча со учинок од 63 погодоци.

- Оглас -

Најнови вести