Барди и Леванте влегоа во серија без победа

Енис Барди и Леванте не успеаја да ја прекинат серијата без триумф, која сега изнесува три меча по поразот од Есањол. Екипата од Барселона беше подобра денеска и славеше со 1:0.

Барди го одигра целиот меч, но без позначаен ефект, а немаше ниту посериозна ситуација за него, да го презентира силниот и прецизен шут од слободните удари.

Победата на Еспањол ја донесе Серхио Гарсија со погодок во 52. минута, што го исфрли Еспањол на четвртата позиција со 7 бодови.

Леванте трет меч е без победа во Ла Лига, по стартниот триумф против Бетис во Севилја со 3.0. Формата на тимот од Валенсија е во надолна линија, а позицијата и не им е толку лоша. Со 4 бодови Леванте моментно е на деветтото место во најсилната шпанска лига.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести