Барса и Андонова, влегоа во осминафинале на ЛШ

Женскиот тим на Барселона се пласираше во осминафиналето од Лигата на шампиони за жени откако вечерва на свој терен славеше со 3-0 против Киран Шимкент од Казахстан, и со тоа го надомести минусот кој го имаше по првиот натпревар, кога каталонките беа шокирани со 1-3.

Македонската репрезентативка Наташа Андонова во игра влезе во 69-тата минута, при резултат 2-0, а во финишот Барселона постигна уште еден погодок. Барселона има серија од 17 меча по ред без нерешен исход.

- Оглас -

Најнови вести