Барселона е фаворит во мечот кој никој не сака да го игра

Кошаркарската Евролига денеска ќе го добие својот нов шампион, од 19 часот за титулата ќе се борат Олимпијакос и Реал Мадрид, а пред тоа ќе се игра и утешниот дуел за трето место.

После болните порази во полуфиналето, Монако и Барса тешко дека ќе најдат мотиви за да одиграат на врвно ниво, но мора да се појават на терен и да се трудат да ја освојат бронзата.

Според квотите во Sport Life, фаворит во финалето се Грците, а во дуелот за трето место е Барселона која никогаш не загубила од Монако.

Освен на стандардните игри, може да се обложите и на број на поени за индивидуалци кои ќе играат на мечот за трета позиција, додека за финалето понудата е побогата и има и други игри кои може да се најдат на сајтот на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести