Барселона со минимална предност по првиот дел во натпреварот кој некогаш беше големо дерби (Видео)

Фудбалерите на Барселона водат со 1:0 по првото полувреме против Валенсија во рамки на 24-то коло во Ла Лига.

Каталонците доминираа во првите 45 минути, не и дозволија на Валенсија да упати ниту еден шут во рамките на голот на Тер Штеген, но без повредениот Роберт Левандовски како и без Дембеле, Гави и Педри, тешко оди постигнување на голови.

Иако имаше четири шута во голот на Мамардашвили, Барселона постигна само еден гол и тоа преку Рафиња во 15-та минута.

https://twitter.com/i/status/1632403857325129728

 

- Оглас -

Најнови вести