Баскијците со шишиња го „бомбардираа“ автобусот на Реал Мадрид (Видео)

Клупскиот автобус на Реал Мадрид со којшто беа пренесувани фудбалерите на Кралскиот клуб кон стадионот „Сан Мамеш“ во Билбао претрпе оштетувања по дождот од предмети кои беа фрлани кон него од фановите на Атлетик.

Додека се движеше автобусот, од сите страни кон него летаа шишиња со вода и други предмети. Има и едно скршено стакло.

Останува да се види како ќе влијае ова на фудбалерите на Реал на гостувањето од Купот на Шпанија.

https://twitter.com/i/status/1489320893205594115

- Оглас -

Најнови вести