БББ направија шоу, Динамо Загреб ја освои и футсал титулата во Хрватска (Видео)

Футсал екипата на Динамо од Загреб ја освои првата титула во првенството на Хрватска, откако во финалето го совлада футсал тимот на Олмисум од Омиш.

Лудо беше и на трибините на спортската сала во Загреб, каде што навивачката група БББ направи незаборавна атмосфера која сигурно е единствената ваква во целиот свет на футсал натпреварите.

Динамо Загреб првпат во својата историја ќе игра и во Лигата на шампиони во футсал.

- Оглас -

Најнови вести