Беше првиот шампион на Црна Гора, а во следната сезона ќе игра во трета лига

Клубот Зета од Голубовци, кој беше прв шампион во самостојна Црна Гора во сезоната 2006/2007, дочека да испадне во трета лига.

Зета во 2004/2005 беше трета во првенството на тогашна Србија и Црна Гора, потоа стана првак на Црна Гора, играше и во европските купови, но сега го допре дното и завршува на маргините на црногорската фудбалска сцена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести