Бегај Боби, Жељко се спрема да урла (видео)

По поразот од Армани Милано во последното коло од Евролигата, тренерот на Фенербахче Жељко Обрадовиќ беше лут на своите организатори на игра поради слабиот придонес, меѓу нив и на Боби Диксон. Денес турскиот гигант повторно загуби, овопат во домашното првенство и тоа од градскиот ривал Галатасарај со 83:64, а Обрадовиќ повторно беше лут на Диксон.

Кога кошаркарот на Фенер виде дека крај аут-линијата го чека лекција и урлање од Жељко, брзо истрча накај клупата и веднаш седна, несакајќи да го сослуша својот тренер.

 

- Оглас -

Најнови вести