Бекам играше и за ПСЖ и за Милан, вечерва e во Милано, и посакува реми (Видео)

Англиската фудбалска легенда, Дејвид Бекам, кој е газда на американскиот клуб Интер Мајами, во којшто игра Лионел Меси, вечерва е во Милано, каде што се подготвува во живо да го гледа двобојот на неговите поранешни клубови Милан и Пари Сен Жермен.

Бекам ќе биде една од многуте ѕвезди присутни вечерва на „Сан Сиро“, таму е и Тјери Анри, со кого имаа конверзација околу тоа кој ќе победи. Бекам типува на реми.

- Оглас -

Најнови вести