Белградското вечно дерби не е единствено во Квотите на денот, дерби се игра и во Италија, Германија…

Петте натпревари што денеска се дел од Квотите на денот на Sport Life доколку ги одиграте на еден тикет заедно, ќе добиете вкупен коефициент од 68.16.

Најголем интерес кај фудбалската јавност предизвикува белградското вечно дерби меѓу Црвена ѕвезда и Партизан.

Црно-белите пред неколку дена останаа без тренер откако Петриќ си поднесе оставка, додека евентуален триумф на Црвено-белите ќе ги приближи до нова шампионска титула. Предлогот на Sport Life е да одиграте на голови за играта двата тима да дадат гол и барем по еднаш да биде затресена мрежата и во првото и во второто полувреме, квотата е најголема од сите пет предлози и изнесува 2.75.

Да се одигра на голови е предлогот и за вториот натпревар, тој меѓу Борусија Дортмунд. Квота од 2.05 се добива доколку одиграте дека двата тима ќе дадат гол или во првото или во второто полувреме.

Лидерот во Серија А е фаворит против Лацио и за играта да не загуби и двата тима да постигнат гол, квотата изнесува 2.35.

Во Ла Лига, новото коло го отвораат Реал Сосиедад и Кадис и тука предлог се головите. Квота од 2.10 добивате ако одиграте дека ќе биде постигнат најмалку по еден гол и во првото и во второто полувреме.

Последниот предлог е од дуелот меѓу Бенфија и Фамаликао, каде што Орлите се големи фаворити. За играта „кец во кец“ и да има помеѓу три и шест гола, квотата изнесува 2.45.

- Оглас -

Најнови вести