Белингам на „Диего Марадона“ даде гол во стилот на Марадона (Видео)

Реал Мадрид води со 2-1 по првото полувреме на дербито со Наполи во Лигата на шампионите, а најзаслужен за водството на Кралскиот клуб е Џад Белингам, кој го намести првиот, а го постигна вториот гол.

Наполи поведе со гол на Остигард по грешката на голманот Кепа, за Реал се нижат примени голови со шутеви со глава. Потоа Белингам украде топка и асистираше до Винисиус, кој погоди за 1-1, а Англичанецот направи слалом низ одбраната на Наполитанците и даде гол за водство.

Ова е голот на Белингам:

https://twitter.com/i/status/1709292425699610929

- Оглас -

Најнови вести