Малите орли со остри канџи за Ајакс – Бенфика оди по трета среќа во финале на ЛШ (Видео)

Португалскиот тим се пласираше во самата завршница со триумф од 3:0 против јуниорите на Ајакс и ќе се обиде во третиот обид да ја озвои првата европска шампионска круна

Слични вести...