Бензема потсети дека е фудбалски мајстор, прв негов хет-трик во Саудиска Арабија! (Видео)

Карим Бензема вечерва го направи својот прв хет-трик во саудиското првенство, со три гола и една асистенција придонесе за победата на Ал Итихад против Абха од 4-2.

За актуелниот првак на Саудиска Арабија заврши долгата серија без победа, заслугата е на Бензема кој нешто пред 70-та минута го имаше комплетирано хет-трикот, но овојпат титулата е далеку, заостануваат 11 бода зад лидерот Ал Хилал по 13 одиграни кола.

- Оглас -

Најнови вести