Бензема со „паненка“ ги донесе и седумката и новите возбудувања (ВИДЕО)

Карим Бензема пред неколку дена промаши два пенали, но вечерва против Манчестер сити игра нов фантастичен натпревар.

Тој во 80-тата минута го даде својот втор гол, трет тимски, во мрежата на Манчестер сити и намали на 4:3. Лапорт играше со рака по една нафрлена топка, а тоа го увидоа судиите преку ВАР.

Французинот ја погоди мрежата на Едерсон со паненка, во негов, мајсторски стил.

- Оглас -

Најнови вести