Безбедносниот додаток на болидите наречен хало, му го спаси животот на Хамилтон (Видео)

Седумкратниот првак можеше да настрада откако неговиот Мерцедес беше „јавнат“ од Ред Булот на Ферстапен.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *