Битолчани немаа шанси за подвиг, Шафхаузен одигра како швајцарски часовник (Видео)

Еурофарм Пелистер го загуби клучниот дуел за второто место во Д групата во Европската лига на ЕХФ и ќе игра против Магдебург во нокаут-фазата.

Слични вести...