Бизарно: Голманот на Вест хем прими пет гола, а доби највисока оценка (Фото)

Екипата на Челзи со убедливи 5-0 го победи Вест хем во меч од Премиер лигата, но голманот на гостите, Алфонс Ареола, изненадувачки доби највисока отценка во својата екипа, дури поголема и од противничкиот голман кој не прими гол.

Според специјализираниот сајт „Софаскор“, Ареола е отценет со 8.2, додека голманот на Челзи, Ѓорѓе Петровиќ, има отценка 7.6. Високата отценка на голманот на Вест хем се должи на деветте одбрани со кои спречи уште поголема катастрофа на својата екипа.

- Оглас -

Најнови вести