Бизарно интервју на некогашниот фински ски-скокач: „Јане Ахонен веќе не постои“!

Човекот кој двапати се враќаше од пензија за да продолжи да скока, ептен се олади од спортот и се занимава со нешто сосема друго.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *