И Мбапе се јави, погоди и Марин – Голеада во Париз (Видео)

ГОООООООЛ, 81-ва минута – Нејмар постигна хет-трик, а и вториот гол од слободен удар му беше вистинско ремек-дело. ПСЖ води со 6:1 против Црвена Ѕвезда.

https://www.youtube.com/watch?v=VlT0XtXfXj0

 

ГОООООООЛ, 74-та минута – Марко Марин постигна почесен погодок за Црвена ѕвезда во Париз. Прв за српскиот шампион во Лигата на шампионите по пауза од 26 години.

https://www.youtube.com/watch?v=r8h3rurq9kQ

ГОООООООЛ, 70-та минута – Килијан Мбапе – Погоди и Мбапе, сега цел напад на ПСЖ има постигнато најмалку по еден погодок во мрежата на Борјан.

https://www.youtube.com/watch?v=h2K-6T8uMag

ГОООООООЛ, 42-ра минута – Анхел Ди Марија – И Аргентинецот се запиша во листата на стрелците за 4-0. ПСЖ многу лесно ја наполни мрежата на српскиот првак и пред полувремето има разлика од четири гола.

https://www.youtube.com/watch?v=ktoCHP2Oowc

ГОООООООЛ, 37-ма минута – Кавани – Уругвајскиот репрезентативец ја нанижа одбраната на Црвена ѕвезда за 3-0.

https://www.youtube.com/watch?v=9FVvVUJC3vc

Нејмар постигна два прекрасни погодоци, во 20-тата минута од слободен удар и 120 секунди подоцна со удар со нога за предност на ПСЖ против Црвена ѕвезда од 2-0.

Најпрво мајсторски погоди од прекин, а потоа и на асистенција на Килијан Мбапе. ПСЖ и пред мечот беше голем фаворит, а полека, но сигурно ја оправдува улогата.

https://www.youtube.com/watch?v=gHuMzaQoCug

 

https://www.youtube.com/watch?v=gcfjJI2mWlE

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести