Богат микс од спортови во Супер типот на Sport Life, а и квотите се големи

Денешната понуда на Супер типот во Sport Life има стандарни 16 меча со зголемени коефициенти, а претставува мешавина од неколку спортови. Фудбалот и тенисот се во фокусот, но може да се обложите и на важни мечеви од кошарка или ракомет.

Тениските возбудувања се за почетокот од денот, првиот меч во понудата почнува веќе во 11 часот. Првиот фудбалски дуел е од 18, Оденсе – Виборг, а тука е и најголемата квота за конечен тип. Во Супер типот, за кец на Оденсе ви се нуди супер коефициент од 2.41.

Од фудбалската понуда има повеќе привлечни средби, а најмали квоти има за ракометните дуели од Лигата на шампионите за мажи, што значи дека таму се знае кои се фаворити. Меѓу 16-те понудени квоти, најмалата е 1.50, за победа на Веспрем, сите други се од 1.60 до 2.41.

Ваше е само да го одберете вистинскиот џокер и да ја искористите поволноста која ви се нуди со зголемени квоти.

- Оглас -

Најнови вести