Богата е понудата на Sport Life за НБА, добивка се чека од врвните стрелци Ирвинг, Кари, Лилард… (Фото)

Дури 10 натпревари се играат ноќеска во НБА-лигата и сите се во богатата понуда на Sport Life со разновидни комбинации, а ги има по 161 за сите мечеви посебно.

Дерби-дуелите се меѓу Филаделфија 76 и Бруклин нетс во Источната конференција и Голден стејт вориорс со Мемфис гризлис на Западот од НБА.

Богатата понуда е дополнета и со листа со 52 кошаркари со играта на поени, и тоа со плус или минус за секој посебно.

Има врвни кошгетери, а на прв поглед плус поени би требало да остварат Кајри Ирвинг, Стеф Кари, Демиен Лилард, Шеј Гилџиус-Александер, Тре Јанг, Џа Морант, Лаури Марканен, а, секако, изборот е ваш и е одличен со топ-понуда за НБА-лигата.

- Оглас -

Најнови вести