Богата евролигашка понуда во Sport Life, домаќините се фаворити на четири од петте меча (Фото)

Вечерва ќе се одиграат пет натпревари од осмото коло во Евролигата и Sport Life подготви богата понуда за своите играчи.

На четири од петте меча, квотите ги фаворизираат домаќините, а само европскиот шампион Реал Мадрид е фаворит на гости, и тоа во шпанската пресметка против Валенсија (1.41).

Најголем фаворит за победа е Монако, кој го пречекува Анадолу Ефес, и квотата за триумф на францускиот тим изнесува 1.36. Според квотите, домаќините треба да слават и на средбите Макаби – Тел Авив – Олимпијакос, Виртус Болоња – Армани Милано и Црвена ѕвезда – Фенербахче.

Sport Life има одлична понуда и за игрите „плус-минус“ на кошаркари. Дури 53-ца кошаркари има во играта „плус-минус“ поени, 27-мина за скокови и 23 за асистенции.

Комплетната понуда за евролигашките натпревари може да ја погледнете на страницата на Sport Life.

- Оглас -

Најнови вести