Боксерка „ја обвини“ вакцината против ковид 19 што ѝ пораснале градите (Фото)

Убавата австралиска боксерка Ибени Бриџис стана хит откако на „Твитер“ ја „обвини“ вакцината против корона-вирусот за нејзините зголемени гради.

Бриџис е позната по тоа што често објавува фотографии на кои е разголена, честопати ја блокираат на „Инстаграм“ и на „Твитер“, а овојпат направи селфи во кое во преден план се градите и таа на шега порача: „Проклетиот Фајзер“.

Повод за ова е еден текст во кој насловот е: „Жени тврдат дека после примена вакцина од „Фајзер“ имаат поголеми гради“.

Инаку, оваа боксерка е позната и по тоа што навива за Лидс. Таа во кариерата има седум победи и еден пораз, а кога загуби во април 2021, ни мајка и не можеше да ја препознае од ќотекот што го доби.

- Оглас -

Најнови вести