Бонучи на 35-тиот роденден даде гол за своја најефикасна сезона во кариерата (Видео)

Јувентус рано поведе со1-0 против Венеција, а голот го даде дефанзивецот Леонардо Бонучи, кој денеска го прославува својот 35-ти роденден.

За Бонучи ова е четврти гол сезонава во Серија А, и тоа е негов личен рекорд. Популарниот Лео, првпат погоди во 2022 година, и сега може да се пофали дека постигнувал гол во 13 различни календарски години, иако не му е главна работа да дава голови, туку да не дозволува неговиот тим да прима голови.

- Оглас -

Најнови вести