Борба за „Пушкаш“ наградата во Калчото: Кунг-фу Бонацоли или „бомбата“ на Кесие? (видео)

Милан за само четири минути во вториот дел успеа да го сврти резултатот во своја корист против Парма, Росонерите водат со 2-1 и се на прагот да остварат важен триумф благодарение на Кесие и капитенот Ромањоли

Репрезентативецот на БСК постигна спектакуларен погодок од далечина за 1-1, оставајќи го противничкиот голман во место, а во 59-тата минута Ромањоли го најави пресвртот на „Сан Сиро“.

https://twitter.com/mikwann/status/1283476220093456384

Во меѓувреме, Сампдорија го гази Калјари со 3-0, а токму третиот гол на мечот, втор за Бонацоли, беше постигнат со акробациски удар на Италијанецот.

- Оглас -

Најнови вести