Борец во последните минути ја шокираше Саса

Велешки Борец се зацврсти на првата позиција во втората лига Исток, откако направи пресврт на гостувањето кај Саса во Македонска Каменица. „Рударите“ поведоа во финишот на првото полувреме, но лидерот во 84 и 89 минута даде два гола, па освои нови три бода. Победи извојуваа и другите фаворити во оваа лига.

На Западот, гостиварското дерби му припадна на Генч Калемлер, а јунак беше Елмир Алији со гол во 90 минута. Струга не го победи Тетекс, па сега му дава шанса на тимот на Лабуништа утре ако победи, да го заземе врвот на табелата.

ВТОРА ЛИГА ЗАПАД: Велазерими 77 – Кораби 1:4, КФГ Гостивар – Генч Калемлер спор 2:3, Пелистер – Гоблен јуниор 2:0, Тетекс – Струга Трим-лум 1:1. Утре играат Лабуништа – Скопје.

ВТОРА ЛИГА ИСТОК: Партизан Обршани – Брегалница 2008 1:2, Каменица Саса – Борец 1919 1:2, Тиквеш – Плачковица 4:2, Кит Го Пехчево – Вардар Неготино 2:0. Мечот Детонит јуниор – Кожуф не се одигра.

- Оглас -

Најнови вести