Борусија Дортмунд обезбеди настап во ЛШ, сега го чекаат Халанд да си го исполни ветувањето

Со победа од 3:1 против Мајнц, Милионерите пак ќе бидат дел од европската елита, а главниот стрелец на тимот треба да остане.

Слични вести...