Бостон прв ќе обезбеди место во конференциско финале, Дончиќ и Далас пред тешка мисија против Оклахома

Возбудувањата во НБА-лигата продолжуваат со два меча во полноќните термини. Бостон, кој има предност од 3:1 во победи против Кливленд, на свој терен треба да ја искористи првата меч-топка за пласман во конференциското финале на Истокот. Се очекува Бостон да биде убедлив и да слави со двоцифрена предност.

Многу понеизесно треба да биде на дуелот меѓу Оклахома и Далас. Домаќините се во улога на фаворити, но никогаш не може да се биде сигурен кога на спротивната страна е Далас предводен од Лука Дончиќ. Доколку Словенецот се разигра, може да биде неизвесно.

Во понудата на Sport Life има огромна понуда за „плус-минус“ учинокот на играчите кои треба да се најдат на теренот. Над 20-мина кошаркари се во понудите за бројот на поени, скокови, асистенции, но и збирна комбинација на бројот на поени, скокови и асистенции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести