Ботас најбрз на спринтот, Ферстапен на пол-позиција

После пауза од три години, повторно од првиот ред ќе стартуваат Ферстапен и Рикјардо.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *