Браво за Македонија, ќе играат на ЕП во Букурешт, ние ќе си ги лечиме раните на свој терен

Поранешниот претседател на Рапид Букурешт го цени успехот на нашата репрезентација, но и жали за неуспехот на Романците, кои се домаќини на шампионатот, но не се пласираа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *