Бразилско-исландски шарм за интересна вечер

4249 Палмеирас – Атлетико ГО (23:00 ч.)

Палмеирас одлично стартуваше во првенството и по 11 кола е лидер со 22 бода. Одбраната е убедливо најсилниот дел на Палмеирас и досега прими само пет гола. Во првенството нема примено гол на последните шест меча, а нивната мрежа мирува точно 580 минути.

Ако се погледнат меѓусебните дуели, Палмеирас има седум победи и едно реми во последните осум меча против Атлетико ГО, па јасно е кој е фаворитот за триумф.

Предлог тип: 1-1 (2.02)

 

4248 Ботафого – Сао Пауло (21 ч.)

Ботафого влезе во серија порази и загуби на последните четири меча. Сао Пауло како да е специјализиран за нерешени на гости, па има пет ремија во шест дуели сезонава и интересно е дека сите пет меча завршиле 1:1.

Сао Пауло има само еден пораз во последните осум меча против Ботафого, па гостите реално и сега се фаворити за освојување на најмалку еден бод.

Предлог тип: Х2&0-3 (1.67)

 

4252 Крузеиро – Понте Прета (21 ч.)

Некогашниот бразилски гигант Крузеиро сега игра во Серија Б и моментно е лидер со девет победи во 12 меча. Крузеиро дома има пет победи во пет меча без да прими ниту еден гол.

Понтре Прета има дадено само четири погодоци во шест меча и реално е послаб ривал кој тешко може да се надева на бодови на ова гостување.

Предлог тип: T11+I&1+II (2.65)

 

2834 Кефлавик – Стјарнан (21:15 ч.)

Екипите во исландското првенство се расположени за голови, па просекот на погодоци сезонава на Кефлавик и Стјарнан е со 3+ погодоци. На 13 од последните 14 меѓусебни дуели на овие два тима биле постигнувани најмалку два погодоци, што е најава за нов интересен дуел.

Предлог тип: 1-3 I & 1-3 II (1.75)

 

2835 Валур – Брејдаблик (22:15 ч.)

Брејдаблик има перфектен старт со осум победи во осум меча, додека Валур претрпе три порази во низа. На последните шест меча што ги одигра Брејдаблик секогаш имало со многу погодоци (два пати 7+, еднаш 6+ и еднаш 5+).

И Валур кога игра, има погодоци, па на пет од последните шест дуели било со 4+ голови.

Предлог тип: ГГ4+ (2.40)

 

- Оглас -

Најнови вести