Брукс ќе бие животна битка со ракот, фудбалскиот свет се обедини со поддршка за велшкиот репрезентативец

Младиот играч на Борнмут има само 24 години и дијагностициран му е Хочкинов лимфом во втор стадиум.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *