Брза географија – Англичаните ќе играат во Бетис со Шпанија

Луѓето во Англиската фудбалска федерација направија невиден гаф и го најавија дуелот од четвртото коло во Лигата на нациите во Бетис, меѓу нивната репрезентација и Шпанија.

Секако, домаќин ќе биде „црвената фурија“ во Севилја, а Англичаните ќе мораат на поправен испит по географија. Мечот се игра на стадионот на Бетис, на „Бенито Вилјамарин“, но град Бетис, секако, не постои. За жал на Англичаните, кои ќе им бидат гости на Шпанците во дербито од сегментот А на 15-ти октомври.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести