Букмејкерите не им веруваат на Германците, ПСЖ е фаворит за влез во финалето на ЛШ

Доколку сакате да се обложите на тоа кој тим ќе игра во финалето на Лигата на шампионите, тоа може да го сторите во Sport Life.

Интересно е дека квотите за вечерва го фаворизираат францускиот првак Пари Сен Жермен, иако Светците беа поразени од Борусија во Дортмунд со 0-1 на првиот меч од полуфиналето.

Негативата на ПСЖ е минимална, но сепак е негатива, и домашните ќе треба добро да се потрудат за да го елиминираат германскиот тим и да си обезбедат место во големото финале на 1 јуни на „Вембли“ во Лондон.

Може да се обложите и на тоа кој ќе биде освојувач на ЛШ, а и тука Борусија е најголем аутсајдер, со убедливо најголема квота од сите четири полуфиналисти.

- Оглас -

Најнови вести