Чави шокиран од потегот на навивачите на Билбао: Изненаден сум, однапред не осудија

Тренерот на Барселона, Чави Ернандес, е шокиран од однесувањето на навивачите на Атлетик Билбао за време на вчерашното дерби кое им припадна на каталонците со 1:0.

Главна тема во шпанските медиуми е скандалот на Барселона и аферата Негреира и подмитувањето на судии, а тоа го искористија навивачите на Атлетик Билбао, да упатат провокација за каталонскиот тим.

Во, 30-та минута, сите навивачи на стадионот „Сан Мамеш“ станаа на нозе и на теренот фрлија испечатени банкноти и картони со грбот на Барселона, со симболот на долар и на кои пишуваше „Мафија“.

 

„Изненаден сум од непријателската атмосфера на „Сан Мамеш“, и тоа ме растажува. Не е добро за заедницата, некој однапред да биде осуден. Сите се слободни, додека не се докаже вината. Ние сме професионалци и се фокусираме на теренот и на фудбалот“, изјави Чави.

- Оглас -

Најнови вести