Чеферин: Без завршено првенство, нема директен пласман во Лига на шампиони и Европа Лига

Претседателот на УЕФА очекува околу 80 проценти од домашните шампионати да завршат регуларно, а сигурен е и дека ќе се одигра сезоната во еврокуповите

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *